Wymarzona kuchnia powinna nie tylko spełniać oczekiwania wszystkich domowników, ale również stanowić serce domu funkcjonalne i praktyczne. To tutaj będziemy przygotowywać posiłki, często je również spożywać, dlatego postarajmy się, by było nam w kuchni wygodnie i komfortowo. Jak zatem zaprojektować kuchnię, by cieszyć się jej wnętrzem i wykorzystaniem?

Projekt

Projekt kuchni
Projekt kuchni

Nigdy nie twórzmy naszej wymarzonej kuchni spontanicznie. To bardzo ważne, by przemyśleć sobie wszystkie możliwe rozwiązania, dopasować je do wolnej przestrzeni, zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy i ile osób będzie korzystało z możliwości kuchni. Stwórzmy projekt, który pozwoli nam znaleźć wszystkie wady i zalety tegoż rozwiązania, a także dopasować je do naszej przestrzeni.

W ten sposób nie tylko nasza kuchnia będzie funkcjonalna, ale również zwyczajnie będzie nam łatwiej wybrać meble, czy przedstawić swoja myśl projektantowi. Urządzanie będzie stanowiło już tylko końcowy etap, który będzie poukładany, a nie chaotyczny.

Sprzęt AGD

Zastanówmy się, jakiego sprzętu będziemy potrzebowali do stworzenia kuchni naszych marzeń. Pamiętajmy również o tym, by zadbać o ich odpowiednie rozmieszczenie. Przy kuchence z pewnością przyda się blat roboczy. Wiele urządzeń można zakupić pod zabudowę, dlatego wciąż całość będzie wyglądała spójnie i prezentowała się nowocześnie.

Nie jest oczywiście powiedziane, iż zawsze musimy zdecydować się na sprzęt pod zabudowę. Mimo wszystko wciąż wiele osób ceni sobie dostęp bezpośredni do urządzeń kuchennych, a także ich klasyczne i tradycyjne wydanie. Pod tym względem zastanówmy się więc, czy chcemy eksponować mikrofalówkę, czy ekspres do kawy.

Kolorystyka

To kolejny istotny punkt w projektowaniu naszej kuchni. Przede wszystkim zastanówmy się nad tym, w jakim stylu ma być nasza kuchnia. Inaczej bowiem będzie ona prezentowała się w stylu nowoczesnym, inaczej w skandynawskim, tradycyjnym, czy anglikańskim. Być może lubimy szaleć z kolorami i chcemy, a by nasza kuchnia była wyróżniającym się pomieszczeniem spośród wszystkich w naszym domu?

Powinniśmy również zadbać o to, by meble kuchenne pasowały do podłóg i kolorów ścian. Mowa tutaj nie tylko o kolorze, ale również o wykorzystanych materiałach, fakturach i wzorach. Najważniejsze, byśmy czuli się w naszej kuchni komfortowo i zgodnie ze swoimi wewnętrznymi potrzebami.

Oświetlenie kuchenne

Oświetlenie kuchenne
Oświetlenie kuchenne

Komfort zależy również przede wszystkim od oświetlenia. Ważne, by zapewnić sobie możliwość oświetlenia nie tylko całego pomieszczenia, ale również jego poszczególnych części. Pamiętajmy, by zadbać o oświetlenie blatów, na których będziemy przyrządzali posiłki. Warto także zastanowić się nad okapem z mocnym oświetleniem, by przyrządzanie posiłków na kuchence było dla nas frajdą, a nie przykrym obowiązkiem. Jakie światło sprawdzi się najlepiej? Naturalne oraz dosyć mocne, byśmy nie musieli mrużyć oczu.

Dobry projekt kuchni to podstawa. Poświęćmy trochę czasu, by stworzyć swoją wymarzoną kuchnię, a praca nad nią będzie już dla nas tylko przyjemnością.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Okładziny drewniane

  Okładziny na elewacje

    OKŁADZINY Z PŁYTEK ELEWACYJNYCH Elewacje pokryte nimi wyglądają podobnie ak te wymu…
 • Błędy przy tynkowaniu

  Częste błędy przy tynkowaniu

  Zbyt szybkie przystąpienie do tynkowania. Wykańczać elewacje można dopiero kilka miesięcy …
 • Szuflada na talerze

  Szuflady na talerze

  Nawet w najmniejszej kuchni jest co najmniej kilkanaście talerzy. Muszą być pod ręką, bo u…
Załaduj więcej Redaktor
 • poduszka

  wbudowie

  wbudowie Facebook Comments …
 • poduszka

  wbudowie

  w budowie Facebook Comments …
 • poduszka

  wbudowie

  wbudowie Facebook Comments …
Załaduj więcej Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też

Okładziny na elewacje

  OKŁADZINY Z PŁYTEK ELEWACYJNYCH Elewacje pokryte nimi wyglądają podobnie ak te wymu…