Dom Aktualności Jak zrobić drzwi przesuwne

Jak zrobić drzwi przesuwne

4 min odczyt
0
0
1,888

Jak zrobić drzwi przesuwne naścienne?

Z czego zrobić drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne na prowadnicach metalowych to marzenie naprawdę wielu osób. W zasadzie to jeszcze kilka lat temu, było to zadanie bardzo trudne do zrealizowania. Obecnie w sklepach są dostępne systemy gotowe do przesuwnych drzwi, które nam pozwalają na bardzo łatwy oraz także szybki montaż samej przegrody. Drzwi można zatem śmiało wykonać samodzielnie, bez użycia skomplikowanych narzędzi czy też bez pomocy prawdziwych fachowców. Dla osób mniej samodzielnych dobrze będzie się udać do salonu z drzwiami gotowymi, który znajdziemy w sieci chociażby po frazie: drzwi. Jednak z samodzielnego wykonania na pewno będziemy mieli większą satysfakcję.

Drzwi Przesuwne
Drzwi Przesuwne

Aby wykonać przesuwne drzwi, to tak naprawdę wystarczy się zaopatrzyć w system gotowy montażowy oraz także dowolne drzwiowe skrzydło bez zawiasów. Skrzydło zrobić można samodzielnie, kupić na stronie producenta zaufanego, zamówić u stolarza czy też wybrać się do jednego z popularnych budowlanych marketów. System do montażu drzwi przesuwnych powinien zawierać prowadnicę do przesuwnych drzwi ze stoperami, przynajmniej dwie roli do przesuwnych drzwi, które podtrzymują skrzydło oraz pozwalają przesuwać płynnie się po torze oraz także prowadnik dolny. Nie zapominajmy także o zestawie śrub oraz także nakładek, które są potrzebne do montażu.

Atrakcyjna ozdoba wnętrza

Systemy przesuwnych drzwi ze stali czy też z żeliwa są starannie wykonane. Dokonana jest wszelka dbałość o wszystkie szczegóły. Stanowią ozdobę atrakcyjną, a więc nie muszą być chowane za maskującą listwę. Największym wyzwaniem jest wybór drzwiowego skrzydła. W sprzedaży znajdziemy modele, które są wykonane ze szkła, z drewna, płyty fornirowanej, metalu, płyty OSB czy też ze sklejki. Powodzeniem dużym się cieszą chociażby barn door, a więc przesuwne drzwi drewniane, które wyglądają niczym wrota od stodoły starej. Postarzane deski współgrają doskonale z szyną metalową oraz rolkami dekoracyjnymi. Równie ciekawym pomysłem jest także przerobienie drzwi starych uchylnych właśnie na przesuwne dni. Najlepiej się sprawdzą drzwi zabytkowe oraz także masywne, które kiedyś zdobiły wejście do domu czy też do kamienicy. W mieszkaniach urządzonych w industrialnym stylu zagościć mogą drzwi metalowe przesuwne z wypełnieniem szklanym, drzwi z drewna surowego, sklejki czy też płyty OSB. Jeśli planujemy wykonanie drzwi samodzielnie, to powinniśmy zadbać o wykończenie estetyczne krawędzi skrzydła. Upewnijmy się także, że jest wystarczająco grube oraz solidne.

Autor: https://tech-nob.eu/

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Aktualności

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kompleksowy Przewodnik po Sprzęcie do Osuszania Budynków

Wprowadzenie Osuszanie budynków jest kluczowym elementem w branży budowlanej, zwłaszcza w …